Cadde Life - Röportaj

1. Wood Wood olarak ürün gamınız hakkında bilgi verir misiniz?

Markamızdan da belli olduğu gibi tüm ürünlerimiz masif ahşaptır. WOOD WOOD, hem iç mekanda hem dış mekanda kullanılabilen modern, simplistik tasarımlardan , Empire stili At, aslan, geyik, savaşçı ve kadın gibi figürleri içeren ağır ve anıtsal el yapımı ahşap oyması mobilya, heykel, obje ve aksesuarlara kadar uzanan geniş bir ürün gamına sahiptir. Bunun yanı sıra el yapımı Göreme ve Alaçatı yörelerimize ait goblen ve patchwork kilimlerden yapılmış minder ve kırlentler bulmanız da mümkün. Bu arada özenle seçilmiş, Kanada, İngiltere ve Endonezya gibi bir çok farklı ülkeden gelen ressamlara ait yağlı boya tablolarımızı da unutmayalım.

2. Bahçe mobilyaları 2013 yaz trendleri nelerdir?

Bu yıl ve önümüzdeki uzun yıllar boyunca kesinlikle devam edecek olan en önemli trend Indoor Comfort @ Outdoors ( Evdeki rahatlığı bahçede yaşamak ) Artık bahçelerde, teraslarda, balkonlarda yaşam var ve rahatlık ön planda. Sırt kavisli sandalyeler , Kolları geniş koltuklar, üzerinde yayılabileceğiniz, geniş köşe koltuk takımları, ayarlanabilir, kendinden tenteli şezlonglar ve özellikle daybedler, şark köşeleri, yatak olabilen cibinlikli salıncaklar, şekli bozulmayan büyük minder ve kırlentler gibi Ergonomik ürünler bu trendin olmazsa olmazları.

Evimizdeki konforu bahçemizde de yakaladığımız zaman artık sıra estetik ve sanata geliyor. Bu yıl iki tarzın eş zamanlı olarak yükseliş gösterdiğini görebiliriz.

İlk olarak Naturel - Primitive : ilkel Ağaç köklerinden ham sehpalar, yekpare ağaç gövdelerinden masalar ve banklar ve Çakmaktaş tabureleri gibi. İkincisi de genellikle peyzaj tasarımlarında kullanılan büyük heykelleri içeren Empire (Imparatorluk tarzı) dır.

Bütün bu trendlerin bu kadar zıt olmalarına karşın birleşimleri keyif veriyor çünkü Sanat Estetik ve Konforun olduğu yerde keyif kaçınılmazdır.


3. Ahşap Bahçe mobilyası alırken tüketiciler nelere dikkat etmeliler?

Ahşabın dış mekanda kullanıma uygun olması gerekiyor. Tik ve Iroko gibi yat yapımında kullanılan ağaçlar mobilya yapımı içinde çok elverişli. Fakat bu uygunluğu belirleyen belirli kriterler vardır. İşte bu konuda maalesef tüketicimiz yeteri kadar bilinçli değil.

Tüketicimiz satın aldıklarını ürünün sertifikasını isteyerek aldıkları ürünün ahşabının teknik şartnamelerindeki gibi 1. Sınıf olduğundan emin olabilirler. Farklı bir iklimde yetişen bir ağacın daha farklı bir iklimde kullanılmasında değişen hava koşulları ahşapta yarıklar ve şişmeler yaratmaktadır. Bunu engellemek ancak ahşabı mamul haline getirmeden önce tam bilgisayar kontrollü teknik kurutma ile mümkündür. Son olarak da bakteri ve haşereleri mobilyalarımızdan uzak tutmamız gerekiyor. Bunun içinde tek çözüm basınç altında emprenye edilmiş ürün satın almaktır.

Bu üç özelliği barındıracak şekilde üretim yapmak deneyim ve teknolojik alt yapı gerektirmektedir. Türkiye de bu şekilde üretim yapabilen tek firma İntersystem dir. Bundan dolayı WOOD WOOD olarak bizde İntersystem ürünlerini tercih etmekteyiz.